Jak vznikala interaktivní instalace 36Q° Blue Hour?

Představujeme making-of video, které uvádí do procesu plánování a vzniku instalace Blue Hour.

36Q ° Blue Hour je experimentální projekt a současně interaktivní umělecké prostředí, který vznikl na základě usilovné práce desítky designérů a  za značné podpory ROBE Lightning (www.robe.cz). A jako takový byl součástí Pražského Quadriennale 2019.

Projekt 36Q ° Blue Hour byl založen na intenzivní týmové spolupráci, propojující zkušené umělce se začínajícími designéry za účelem kolektivní tvorby. Pod vedením francouzského vizuálního umělce v oblasti nových médií Romaina Tardyho. 

Více informací o konceptu 36Q ° a všech členech týmu najdete zde.

Autorem videa je Charlese J. Goodall a doprovází jej originální zvuk od Roberta Kaplowitze.

Nová epizoda PQ podcastu s Kathy Hong

Druhý díl naší podcastové série Intercultural management practice vás provede manažerskou praxí a zkušenostmi Kathy Hong.
Kathy v rozhovoru s Michaelou Buriánkovou hovoří o aspektech řízení kulturních organizací na Tchaj-wanu, o řešení pandemické situace a o práci v národní a mezinárodní divadelní komunitě.

Poslouchejte na SoundCloud, Spotify and PocketCasts!

Pro více informací pokačujte zde.

PQ uvádí novou sérii podcastů

PQ Podcasty Global Performance Encounters přináší diskuse se scénografy, režiséry, teoretiky, manažery a dalšími představiteli performance, divadla, kreativních průmyslů a umění z celého světa. Soustředí se na lidskou dimenzi divadelního umění v dnešním světě. Nechte se inspirovat. 

První epizodu What forms of collaboration in creative teams se Svenem Jonkem si můžete poslechnout již dnes! A to na  SoundCloud nebo Spotify.

Více o podcastové sérii Global Performance Encounters se dozvíte zde.

Podcasty jsou pouze v anglickém jazyce.

Těšíte se na Pražské Quadriennale 2023?

Možná se vám zdá předčasné mluvit o dalším ročníku Pražského Quadriennale scénografie a divadelního  prostoru … Nám ale ne.

Stejně jako každý rok, i pro 15. ročník Pražského Quadriennale platí stejný harmonogram. Plánujeme, schůzujeme a z našich domácích kanceláří postupně škrtáme položky ve zdánlivě nekonečném to-do listu, který nás bude provázet až do roku 2023.

Věříme v lepší zítřky a koronavirová pandemie zatím nijak neovlivnila přípravy ani plánovaný termín Pražského Quadriennale 2023.

Sledujte nás, už na jaře se dozvíte víc. 

PQ 2023 bude bezesporu výjimečné. 

Opatrujte se a těšíme se na vás! 

Dvacet sedm osobností světové scénografie v jedné publikaci

Rok po úspěšné výstavě Fragmenty, která byla součástí Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, vychází stejnojmenná publikace. Anglicko–česká publikace na sto padesáti stránkách představuje významné osobnosti světové scénografie, které zásadním způsobem ovlivnily obor. Jejich tvorba je prezentována fotografiemi vybraných artefaktů a životopisem. Publikace současně odhaluje tvůrčí proces a prostřednictvím rozhovorů přibližuje kreativní myšlení samotných tvůrců.

Kniha Fragments/Fragmenty 2019 vychází v anglicko-české verzi a vydává ji Institut umění – Divadelní ústav, realizátor Pražského Quadriennale.

Kniha je k zakoupení v e-shopu Institutu umění – Divadelního ústavu Prospero za cenu 350 Kč.

Obsah publikace:

Úvod

Klára Zieglerová (4) // Markéta Fantová (6)

Projekty

Andy Bargilly (10) // Paul Brown (16) // Jozef Ciller (20) // Jean-Claude De Bemels (26) // Kirsten Dehlholm (32) // Xue Dianjie (38) // Hélio Eichbauer (44) // Maria & Tolita Figueroa (48) // Paul Gallis (54) // Juan Gómez-Cornejo (60) // Dorita Hannah (66) // Yukio Horio (72) // Pamela Howard (76) // Liisa Ikonen (82) // Mary Kerr (88) // Ming Cho Lee (92) // Alexander Lisiyansky (96) // Thom Luz (102) // Yevhen Lysyk (106) // Fruzsina Nagy (110) // Iva Němcová (116) // Francis O’Connor (120) // Kustav-Agu Püüman (126) // Ali Raffi (132) // Cristina Reis (136) // Burmaa Tumurkhuyag (142) //Luis Carlos Vásquez Mazzilli (146)

Údaje o publikaci a její partneři:

Název: Fragments/Fragmenty 2019
Autoři: Klára Zieglerová, Markéta Fantová, kurátoři a umělci
Editoři: Magdaléna Brožíková, Michaela Buriánková, Lucie Čepcová, Brad Caleb Lee, Pavlína Šulcová, Halka Varhaníková
Překlad z anglického originálu: AZ Translations, Petr Kotouš
Grafický design a sazba: Veronika Vacková
Tisk: Helbich
Vydavatel: Institut umění – Divadelní ústav
Partneři: Národní muzeum, ROBE Lighting s.r.o.