Představujeme making-of video, které uvádí do procesu plánování a vzniku instalace Blue Hour.
36Q ° Blue Hour je experimentální projekt a současně interaktivní umělecké prostředí, který vznikl na základě usilovné práce desítky designérů a za značné podpory ROBE Lightning (www.robe.cz). A jako takový byl součástí Pražského Quadriennale 2019.
Projekt 36Q ° Blue Hour byl založen na intenzivní týmové spolupráci, propojující zkušené umělce se začínajícími designéry za účelem kolektivní tvorby. Pod vedením francouzského vizuálního umělce v oblasti nových médií Romaina Tardyho.
Více informací o konceptu 36Q ° a všech členech týmu najdete zde.
Autorem videa je Charlese J. Goodall a doprovází jej originální zvuk od Roberta Kaplowitze.
Druhý díl naší podcastové série Intercultural management practice vás provede manažerskou praxí a zkušenostmi Kathy Hong. Kathy v rozhovoru s Michaelou Buriánkovou hovoří o aspektech řízení kulturních organizací na Tchaj-wanu, o řešení pandemické situace a o práci v národní a mezinárodní divadelní komunitě.
PQ Podcasty Global Performance Encounters přináší diskuse se scénografy, režiséry, teoretiky, manažery a dalšími představiteli performance, divadla, kreativních průmyslů a umění z celého světa. Soustředí se na lidskou dimenzi divadelního umění v dnešním světě. Nechte se inspirovat.
První epizodu What forms of collaboration in creative teams se Svenem Jonkem si můžete poslechnout již dnes! A to na SoundCloud nebo Spotify.
Více o podcastové sérii Global Performance Encounters se dozvíte zde.
Možná se vám zdá předčasné mluvit o dalším ročníku Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru … Nám ale ne.
Stejně jako každý rok, i pro 15. ročník Pražského Quadriennale platí stejný harmonogram. Plánujeme, schůzujeme a z našich domácích kanceláří postupně škrtáme položky ve zdánlivě nekonečném to-do listu, který nás bude provázet až do roku 2023.
Věříme v lepší zítřky a koronavirová pandemie zatím nijak neovlivnila přípravy ani plánovaný termín Pražského Quadriennale 2023.
Rok po úspěšné výstavě Fragmenty, která byla součástí Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, vychází stejnojmenná publikace. Anglicko–česká publikace na sto padesáti stránkách představuje významné osobnosti světové scénografie, které zásadním způsobem ovlivnily obor. Jejich tvorba je prezentována fotografiemi vybraných artefaktů a životopisem. Publikace současně odhaluje tvůrčí proces a prostřednictvím rozhovorů přibližuje kreativní myšlení samotných tvůrců.
Kniha Fragments/Fragmenty 2019 vychází v anglicko-české verzi a vydává ji Institut umění – Divadelní ústav, realizátor Pražského Quadriennale.
Kniha je k zakoupení v e-shopu Institutu umění – Divadelního ústavu Prospero za cenu 350 Kč.
Obsah publikace:
Úvod
Klára Zieglerová (4) // Markéta Fantová (6)
Projekty
Andy Bargilly (10) // Paul Brown (16) // Jozef Ciller (20) // Jean-Claude De Bemels (26) // Kirsten Dehlholm (32) // Xue Dianjie (38) // Hélio Eichbauer (44) // Maria & Tolita Figueroa (48) // Paul Gallis (54) // Juan Gómez-Cornejo (60) // Dorita Hannah (66) // Yukio Horio (72) // Pamela Howard (76) // Liisa Ikonen (82) // Mary Kerr (88) // Ming Cho Lee (92) // Alexander Lisiyansky (96) // Thom Luz (102) // Yevhen Lysyk (106) // Fruzsina Nagy (110) // Iva Němcová (116) // Francis O’Connor (120) // Kustav-Agu Püüman (126) // Ali Raffi (132) // Cristina Reis (136) // Burmaa Tumurkhuyag (142) //Luis Carlos Vásquez Mazzilli (146)
Údaje o publikaci a její partneři:
Název: Fragments/Fragmenty 2019 Autoři: Klára Zieglerová, Markéta Fantová, kurátoři a umělci Editoři: Magdaléna Brožíková, Michaela Buriánková, Lucie Čepcová, Brad Caleb Lee, Pavlína Šulcová, Halka Varhaníková Překlad z anglického originálu: AZ Translations, Petr Kotouš Grafický design a sazba: Veronika Vacková Tisk: Helbich Vydavatel: Institut umění – Divadelní ústav Partneři: Národní muzeum, ROBE Lighting s.r.o.